TOPlist
logo
O nás - ubytování Letní turistika Zimní sporty Hella Max Tina Pernink a okolí Webkamera Kontakt


Pernink ležící v nadmořské výšce 840 m. je obklopen převážně smrkovými lesy a horskými loukami. Za krásami Krušných hor se dá z Perninku vypravit pěšky i na kole. Turistům je k dispozici mnoho kilometrů značených stezek, jak turistických, tak vhodných pro cyklisty. Trasy mají různé obtížnosti, jsou tedy vhodné pro děti, dospělé i adrenalinové jezdce.

V okolí Perninku se nacházejí tři rozhledny. Nejnavštěvovanější rozhledna je na Blatenském vrchu 1073 m.n.m která byla postavena r.1912. Dříve se na úbočí Blatenského Vrchu v 16.století těžil cín. Dnes zde zůstaly po těžbě úzké hluboké propadliny „Vlčí jámy“ pozůstatky bývalých dolů Jiří a Wolfgang. Vlčí jámy byly r.1976 vyhlášeny přírodní památkou, jsou přístupné po naučné stezce a pokud budete mít štěstí, leží zde i v letních měsících, díky vzdušnému režimu sníh. Další rozhledna je na Plešivci 1028m a poslední na Tisovském vrchu 976m. Vzdálenější rozhledny jsou pak na Klínovci 1244m na německé straně na Fichtelbergu 1214m. nebo Auersbergu 1018 m.

Zajímavé výhledy do krajiny také poskytují Dračí a Trousnická skála 953 resp.948 m. Jedná se o žulové skalní útesy jihovýchodně od Perninku. O něco dále na hřebeni, se nachází 972 m vysoká zalesněná hora Vlčinec, která je opředena mnoha pověstmi.

V lesích nad Perninkem se skrývá vzácná přírodní lokalita zvaná Oceán. Název trošku klame, neboť tento „Oceán“ se rozkládá na ploše necelých 43 ha. Jedná se o horské rašeliniště vrchovištního typu, obklopené smrkovými lesy. Většina plochy je kryta klečovým porostem, v podrostu najdeme vzácná bylinná společenství, tvořená různými druhy rašeliníků a mechů. Byl zde zaznamenán i výskyt tetřeva a v roce 1969 byl Oceán vyhlášen přírodní rezervací. K horolezectví je pak využíván horský masiv Strašidla.

Partnerem webu je Hynek.info