TOPlist
logo
O nás - ubytování Letní turistika Zimní sporty Hella Max Tina Pernink a okolí Webkamera Kontakt

Ubytování Krušné Hory - Pernink

Zimní sporty

Díky své poloze v nadmořské výšce od 840m.n.m je Pernink vyhledáván vyznavači zimních sportů.

Lyžařům jsou k dispozici dva lyžařské areály SKI areal pod nádražím, SKI areal Velflink z nichž oba disponují technickým zasněžováním sjezdových tratí.

Celkem jsou v Perninku tři lyžařské vleky s různou obtížností sjezdových tratí.

V blízkém okolí Perninku se nacházejí další známé i méně známé lyžařské areály, a to na Plešivci, v Potůčkách, v Nových Hamrech, Abertamech, Jáchymově, Božím Daru a samozřejmě na Klínovci a v německém Oberwiesenthalu.

Pernink také disponuje Sportovní halou Krušnohorka, která je ideální pro volnočasové a sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Určena je ale také pro konání tanečních zábav a velkých společenských akcí. Pro tyto účely je přímo v hale místnost (přípravna) s výčepem a barem.

Milovníci bílé stopy v zimě jistě využijí Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, která prochází obcí Pernink a spojuje jej nejen s obcí Jelení a německými běžeckými tratěmi, ale i s Božím Darem a Oberwiesenthalem.

Pokud by Vám nestačil celodenní pohyb v bílé stopě byl právě pro Vás vybudován osvětlený běžecký okruh, který najdete na kraji centra Perninku. Kolečko je denně osvětleno do 21.00 a je stejně jako Krušnohorská magistrála upravováno moderními stroji Prinoth.

Partnerem webu je Hynek.info